PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polen Filtresi


Oğuzhan
23-05-2010, 00:44 AM
Soluduğumuz havanın önemi nerede olursa olsun büyük ölçüde önem taşımaktadır. Buna ek olarak şehir içerisinde yoğun dur-kalk trafiği de eklenince araç sürücüleri kabin içersinde temiz hava sıkıntısı çekiyor. Bilindiği üzere Türkiye de hava kirliliğini oluşturan sebeplerin başında araçlardan çıkan egzoz dumanlarının etkisi çok önemli derecede tehdit oluşturuyor.

Polen filtresinin görevi araç kabini içine girecek olan havayı süzerek kabin içerisine temiz havayı iletmektir. Ayrıca polen, toz gibi kirletici maddeleri ve süzüp sürücü ve yolcuların bu etkenlerden etkilenmemesini sağlar.

Polen filtresi, kirletici ve zararlı maddelerin sürücü ve yolcular acısından zararlarını büyük ölçüde önler. Camlar kapalı olduğu ve klima sistemi dış hava girişi pozisyonunda bulunduğu sürece havanın filtre edilmesini sağlar. Filtrenin kirlenme oranı aracınızın kullanım şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Tozlu bir ortamda veya şehir içinde sık kullanım durumunda daha sık aralıklarla filtreyi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Eğer klima sisteminizde bir arıza görülmedi, ancak sonuç alamıyorsanız polen filtresi bakımını kesinlikle yaptırınız. Eskimiş bir filtre, klima sisteminizin etkinliğini azaltabilir, bu yüzden periyodik bakımlar sırasında polen filtresini yenisi ile değiştirin.